Κυριακή 19 Μαΐου 2013

Play Off - 2η Αγωνιστική

Μετά την πρώτη αγωνιστική των play off και τους μπουλκουμέδες των 2 φαβορί ΠΑΟΚ και Αστέρα Τρίπολης από Ατρόμητο και ΠΑΣ Γιάννινα αντίστοιχα. Να θυμήσουμε ότι ο ΠΑΟΚ αν και προηγήθηκε στο σκορ με 0-1 με τον Σαλπιγγίδη (με γκολ που κακώς μέτρηση καθώς ο Σάλπι ξεκίνησε από θέση off side), μετά από οικτρό παιχνίδι ηττήθηκε με ανατροπή από τον Ατρόμητο με 2-1. Με το ίδιο σκορ ηττήθηκε και ο Αστέρας Τρίπολης από τον ψυχωμένο ΠΑΣ. Έναν ΠΑΣ, ο οποίος συνέχισε να βγάζει ψυχή μέσα στο γήπεδο και στη 2η αγωνιστική και με 5 παρακαλώ, αλλαγές στην 11δα κατάφερε και rotation να κάνει (δεν βγαίνουν αλλιώς 6 παιχνίδια Τετάρτη - Κυριακή) και να πάρει 2η νίκη σε ισάριθμους αγώνες, ξεφτυλίζοντας τον πλήρη αλλά αδιάφορο ΠΑΟΚ. Οι "απλήρωτοι" σύμφωνα με τον αθλητικό τύπο παίκτες του ΠΑΣ, έβγαλαν μαγκιά απέναντι στους καλοπληρωμένους κι κακομαθημένους παίκτες του ΠΑΟΚ, τον οποίο και κέρδισαν με 0-1 με έναν Φεγκρούζ σε καλή μέρα κι ένα γκολ από στημμένη φάση στο 89ο λεπτό. Στο άλλο παιχνίδι, o Αστέρας στην Τρίπολη βρέθηκε να χάνει από τον Ατρόμητο Περιστερίου (Χαλκιδόνας) μετά από ένα κακό ημίχρονο, ωστόσο χάρη σε ένα πέναλτι τραβηγμένο από τα μαλλιά, αρχικά ισοφάρισε και μετά ανέτρεψε το σκορ, κερδίζοντας τελικά με 2-1.